Obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski zaprasza do udziału w miejskich obchodach 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

W programie ponad 30 wydarzeń zaplanowanych na przestrzeni całego roku, w które zaangażowały się liczne instytucje państwowe, miejskie jednostki kultury i oświaty oraz harcerze. Wśród nich znalazły się liczne wystawy, koncerty, pokazy filmów, rekonstrukcje historyczne oraz pikniki powstańcze (program w załączeniu).

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, na przestrzeni maja i czerwca, prezentowana będzie wystawa Powstania śląskie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Miejskie obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego w naszym mieście rozpoczyna uroczyste otwarcie wystawy „Plebiscyt słów. Opole 1921 rok”, które zaplanowano 20 marca 2021 roku na opolskim Rynku.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM OBCHODÓW