Mów po polsku!

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na projekt „Mów po polsku”, który ma promować poprawną polszczyznę, rozwijać zainteresowanie językiem ojczystym, ukazywać jego różnorodność oraz wywoływać refleksję nad rolą języka w naszym życiu. Projekt będzie realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.

W ramach projektu „Mów po polsku 2” zrealizujemy happening dla mieszkańców Opola, będziemy gościć Katarzynę Kłosińską, Agatę Hącię, Małgorzatę Marcjanik i Marzenę Makuchowską, Jan Grzenia wystąpi z teatrem Improkracja w spektaklu improwizowanym poświęconym językowi ojczystemu. Zaprosimy także do udziału w warsztatach beatboxu z Dharnim, a na podstawie warsztatów kreatywnego pisania plakatów Loesje stworzymy językową wystawę.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – Dodaj do ulubionych 2017.

Patroni medialni:

Współpraca medialna:

 

Przez cały czas trwania projektu można przysyłać do nas zdjęcia z wytropionymi błędami językowymi w przestrzeni miasta. Będziemy namawiali autorów „językowych wpadek” do zmiany na formy poprawne. Na wiadomości czekamy pod adresem promocja@mbp.opole.pl

 

Komentarze do wpisu