„REMINISCENCJE Z PODRÓŻY BLISKICH I DALEKICH” – wystawa Marii Cieślak-Gurgul

Wczytuję mapę...

Data i godzina wydarzenia
16/08/2017, godz. 18:00 - 30/08/2017

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria

„REMINISCENCJE Z PODRÓŻY BLISKICH I DALEKICH” –  wystawa Marii Cieślak-Gurgul

Maria Cieślak-Gurgul jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza).

Maluje od wielu lat, najchętniej stosując technikę olejną na płótnie. Sięga również po akryle, pastele i akwarele. Tematyką jej prac są najczęściej pejzaże, architektura, portrety oraz kompozycje figuralne.

Jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu.

Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Finlandii i Francji.

„W czasie podróży zachwycają mnie zawsze wiekowe budowle w małych miasteczkach. Ich omszałe mury i malownicze zaułki tworzą klimat refleksyjnej senności.

Bo nigdzie tak jak tam światło nie buduje cudownego nastroju, który chcę zatrzymać w moich obrazach. Takie chwile  można przeżyć zarówno  w Trynidadzie na Kubie,

w portugalskim Obidos jak i w małej polskiej Byczynie”.

 

Wystawę można oglądać do 30 sierpnia 2017.

wstęp wolny

Komentarze