Adres:

piątek11:00 – 19:00
sobota09:00 – 15:00

Lokalizacja:

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Pracownicy placówki:

Izabela Stachowicz-Okoń – kierownik

Małgorzata Konik

Katarzyna Kotysz

Natalia Błażejewska

Historia placówki sięga 1948 roku. Po paru przeprowadzkach, w 1973 roku została przeniesiona na piętro pawilonu przy ul. Dambonia 169 (pętla autobusowa), gdzie mieści się do dzisiaj. W jej skład wchodzą: Filia nr 1 gromadząca zbiory dla dorosłych oraz Filia nr 2, której księgozbiór skierowany jest do dzieci.

Co można u nas znaleźć?

Mieszcząca się na Zaodrzu placówka to doskonałe miejsce dla dorosłych, na których czekają  bestsellery i nowości książkowe, literatura piękna i popularno-naukowa. Z książek można też skorzystać na miejscu w czytelni. Chcą Państwo poczytać prasę? Oto tytuły dostępnych dzienników i czasopism: Angora, Charaktery, Dziecko, Gazeta Wyborcza, Komputer-Świat, M jak mieszkanie, Newsweek, Nowa Trybuna Opolska, Poradnik Domowy, Wprost.

Uczniowie znajdą  tu lektury dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mogą też poczytać czasopisma: Świerszczyk i Gigant Poleca. W swojej ofercie posiadamy m.in. ciekawe serie wydawnicze o zwierzętach, tajemniczych zjawiskach i pojazdach kosmicznych, literaturę fantastyczną i fantasy, bajki i książeczki dla najmłodszych.

W czym możemy Ci pomóc?

Każdy odwiedzający naszą placówkę znajdzie fachową pomoc nt. poszukiwanej pozycji książkowej. Na bieżąco informujemy o imprezach prowadzonych przez naszą bibliotekę, uczniom pomagamy w doborze lektur i  literatury na konkretny temat, osoby starsze mogą liczyć na pomoc w czasie korzystaniu z Internetu i podczas wykonywania wydruków.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

Posiadamy trzy stanowiska komputerowe, dostęp do WiFi, zbiorów czytelni Internetowej IBUK Libra  z bezpłatnymi kodami dostępu. Oferujemy możliwość kserowania i drukowania.

Jak możesz u nas spędzić czas?

Prowadzimy zajęcia dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych, a w czasie ferii   i wakacji spotkania dla dzieci (6-12 l.) O spotkaniach można znaleźć informację na naszej stronie internetowej, a umawiać osobiście lub telefonicznie. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbywa się głośne czytanie tekstów literackich. W czasie Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej organizujemy spotkania z ciekawimy osobami ze świata literatury: autorami, ilustratorami książek. Okresowo aranżujemy  wystawy dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło